musician left musician right
background

Ar dziesmu ugunskuriem vērsies 6. VĀRTI

Jau sesto reizi 13.-14. augustā Ventspils novada Popē skanēs festivāls VĀRTI. Šogad – atgriežoties pie pirmsākumiem – zvaigžņota debesjuma, ugunskuriem un dziesmām Latvijas dziesminieku izpildījumā.

VĀRTI vērsies ar Latvijas dziesminieku dziesmu ugunskuru 13. augustā plkst. 20. Ar klausītājiem dabas koncertzālē satiksies Arnis Miltiņš, Laine Ligere-Stengrevica, Reinis Jaunais, Nora Ķibilda-Kinna, grupa “Jumis” un Austrasbērni, kuru izpildījumā skanēs gan dziesminieku pašu radītās dziesmas, gan Imanta Kalniņa mūzika.

Savukārt sestdien, 14. augustā, pie Mārtiņa Freimaņa dziesmu ugunskura no pulksten 20 muzicēs Maija Kalniņa, Zanda Štrausa un Kārlis Būmeisters.

“Lai arī Mārtiņa dziesmas visbiežāk dzirdamas dažādos radio, spēlētas pārpildītos lielkoncertos un kļuvušas par Latvijas populārās mūzikas pasaules neatņemamu kontinentu, pats Mārtiņš bieži tās mīlēja izpildīt tieši tā – ar savu ģitāru, draugu lokā, bez skaņas pastiprinātājiem un citiem tehniskiem “starpniekiem”. Ne velti savas karjeras pirmsākumos viņa vārds visu pirms tika pieskaitīts dziesminieku saimei. Esmu pārliecināta, ka neskatoties uz to, ka viņš kļuva žilbinoša lielās skatuves zvaigzne, arī šī piederība nekad nav tikusi dzēsta,” pārliecināta viena no festivāla rīkotājām, Mārtiņa draugs – Maija Kalniņa. Šis notikums ir daļa no Mārtiņa Freimaņa pirmo dziesmu atdzimšanas projekta, rudens pusē gaidāms albums, kura ierakstā piedalīsies vēl arī citi mūziķi.

Savukārt Austrasbērnu saimei VĀRTU Dziesminieku dziesmu ugunskurs iezīmēs ceļu uz Arņa Miltiņa dziesmu grāmatas tapšanu un koncertprogrammas izveidi, kas klausītājiem tiks atskaņota Liepājā novembra beigās, atzīmējot Austras Pumpures 93. dzimšanas dienu.

Ieeja šī gada festivāla teritorijā būs par ziedojumiem rīkotāju ideju turpināšanai.

Notikumu atbalsta Kultūras Ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Liepājas pilsētas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Latvijas valsts meži, Popes pamatskola. Notikumu veido: Maija Kalniņa, Inese Muižniece, Dace Vašuka, Ilze Meiere, Austras biedrība, biedrība “Siets”, biedrība “Popes muiža”.

Afiša: Dizains – Aigars Milčs, zīmējums – Santagora.

Iepriekšējais
Nākamais raksts