musician left musician right
background

Izsludināts 2. dziesminieku konkurss “Tīrradnis”, aicina pieteikties un iesūtīt autordziesmas.

Lai veicinātu latviešu dziesminieku apzināšanu un popularizēšanu, Austras biedrība no 2021. gada 15. jūnija līdz 15. jūlijam izsludina pieteikšanos otrajam dziesminieku konkursam “Tīrradnis”. Dalībnieku uzdevums – uzfilmēt divas paša sacerētas un izpildītas dziesmas. Piedalīties aicināts ikviens dziesminieks – pieteikšanās un vērtēšana notiks divās kategorijās: jaunie un pieredzes bagātie dziesminieki. Dalība konkursā bez maksas. Galvenā balva – vienas dziesmas studijas ieraksts.

Dziesminieku konkurss “Tīrradnis” notiks jau otro reizi. Pagājušajā gadā konkursa fināls veiksmīgi norisinājās festivāla “Dziesminieku dienas Sēlijā” ietvaros Jaunjelgavā, bet šogad tas notiks augusta sākumā festivālā “Austrasdienas” Liepājā. Pirmajā konkursā piedalījās 20 dziesminieki no dažādām Latvijas vietām, konkursa galveno balvu ieguva Melisa Kaškura, bet skatītāju simpātiju – Nora Grosbārde.

Lai veiksmīgi piedalītos konkursā “Tīrradnis”, dziesminiekam vispirms jāiepazīstas ar konkursa nolikumu un tā nosacījumiem. Kad dziesmas ir izvēlētas un videomateriāli sagatavoti, dalībniekam līdz 15. jūlijam jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama šeit: https://ieej.lv/tirradnis.

Konkursā pieteiktajām dziesmām jābūt latviešu valodā (tiek pieļautas dažādas izloksnes un arī lībiešu valoda). Vismaz vienai no dziesmām jābūt radītai 2021. gadā, otra – pēc izvēles: dziesminieka daiļradi labi raksturojoša vai dziesminiekam šobrīd aktuāla dziesma. Būtiski – dalībnieks ir dziesmu mūzikas autors, bet vārdu autors – dalībnieks pats vai arī cits dzejnieks. Dziesmas jāizpilda dalībniekam pašam, dziedot un spēlējot pavadošo mūzikas instrumentu (tiek pieļauts viens palīgs – mūziķis vai dziedātājs, kurš bagātina skanējumu). Dziesmas jāizpilda, dziedot un spēlējot akustiskos mūzikas instrumentus bez skaņas pastiprinājuma. Video materiāls filmējams horizontāli ar jebkuru filmēšanai derīgu ierīci, tai skaitā viedtālrunis, taču vēlams iespējami augstā tehniskā kvalitātē. Video materiālus jāaugšupielādē portālā https://failiem.lv/ un saite jānorāda pieteikuma anketā.

Šogad dziesminieku sniegumu vērtēs žūrija: dziesminieces Ieva Akuratere un Zanda Štrausa, dzejniece un dramaturģe Agita Draguna, konkursa idejas autore un Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Visiem konkursa dalībniekiem žūrijas locekļi sniegs rakstisku vērtējumu, iekļaujot ieteikumus un padomus, kas radīsies, galvenokārt, vērtējot dziesminieka emocionālo un tehnisko sniegumu, kā arī kopējo iespaidu. Orientējošie vērtēšanas kritēriji: priekšnesuma mākslinieciskā kvalitāte, izpildījuma tehniskā kvalitāte, muzikālā materiāla kvalitāte, dziesmas saturs, tā vēstījums, ideja, spēja raidīt vēstījumu auditorijai uztveramā veidā un konkursa nosacījumu ievērošana.

Žūrijas augstāk novērtētie un ieteiktie dziesminieki tiks aicināti uz dziesminieku konkursa “Tīrradnis” finālu – Jaunradīto dziesmu koncertu, kas notiks šā gada 7. augustā Liepājā dziesminieku brīvdabas festivāla “Austrasdienas” ietvaros. Konkursa galvenā balva katrā kategorijā ir vienas dziesmas audio ieraksts studijā “Wiktorijas skaņu ieraksti / Wiktorija Records”. Līdz festivāla norisei augustā plānots apkopot arī skatītāju balsojumu sociālā tīkla “Facebook” Austras biedrības lapā, tādējādi nosakot skatītāju simpātiju, kurai paredzēta arī pārsteiguma balva.

Festivālu “Austrasdienas” un tajā ietverto dziesminieku konkursu “Tīrradnis” rīko Austras biedrība un Liepājas radošā telpa “Austras istaba”, atbalsta Kultūras Ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsētas pašvaldība.

Iepriekšējais
Nākamais raksts