musician left musician right
background

Jana Egle izdod dziesmu albumu “Ainava ar vientuļu koku”

Ceturtdien, 15. oktobrī, pulksten 19.00 Liepājā notiks dziesminieces, dzejnieces un rakstnieces Janas Egles dziesmu albuma “Ainava ar vientuļu koku” atvēršanas svētki klātienē (ar ielūgumiem) un, pateicoties www.bezrindas.lv, arī tiešsaistē.

Mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē tiks dziedāta dzeja. Plaši pazīstamā rakstniece Jana Egle mazpamazām atklāj sevi klausītājiem. Jana runā ne tikai dzejā un prozā, bet arī mūzikā. Melodijas ir atradušas ceļu pie Janas un ieritinājušās gan viņas, gan citu dzejnieku (Velgas Kriles, Jāņa Baltvilka, Olafa Gūtmaņa, Aspazijas, Arņa Mincenhofa un Ditas Putniņas) radītās dzejas rindās. Dziesminieku festivālos Janas melodiskās un saturiski bagātās dziesmas jau kļuvušas klausītāju iemīļotas. Pateicoties mūzikas albuma izdošanai CD formātā un digitālā formātā mūzikas platformās, Janas radītās dziesmas nu būs pieejamas visplašākajai auditorijai.

Jana Egle: “Dziesmām, kuras radu, vienīgais patiesais ietvars un saturs ir dzeja. Dzeja vienmēr ir vispirms. Tie ir dzejoļi, kurus esmu zinājusi gadiem, pat gadu desmitiem, kuri man ir ļāvuši izsāpēt, devuši spēku, kuri palīdzējuši gūt mieru un līdzsvaru. Dažreiz prieku. To visu gribas dalīt ar citiem, brīžiem šķiet, ka pat ievērojamu autoru dzeja ikdienas pasaulē ir pārāk nepamanāma, tāpēc sev svarīgu dzejnieku vienpadsmit dzejoļus esmu iedziedājusi savās melodijās.”

Mūzikas albuma “Ainava ar vientuļu koku” ierakstā skan un prezentācijas koncertā piedalīsies: Jana Egle (balss), Simona Rača (balss, klavieres), Jānis Rūcis (balss, basģitāra, ģitāra), Kristīne Ērgle (flauta), Marta Rozentāle (čells), Tamāra Paure (akordeons), Edgars Jānis Kārkliņš (saksofons), Andris Ērglis (perkusijas). Dziesmu aranžijas tapušas, melodiju autorei sadarbojoties ar mūziķiem. Lielu ieguldījumu dziesmu apdarē sniedzis dziesminieces dēls Jānis Rūcis, kā arī Simona Rača.

Jana stāsta: “Dziedāšana man ir tīrs prieks. Bez rāmjiem un noteikumiem. Albums ir pilns ar dabas bildēm, putnu dziesmām, jūru, sauli, kokiem, tauriņiem, miglu… Tas viss veido ainavu. Manu ainavu, kur vientuļais koks stāv kā simbols. Es zinu, ko tas simbolizē man, taču novēlu katram pašam ieklausīties, iejusties un ieaugt pašam sevis izveidotā, ieraudzītā ainavā.”

Dziesmu albums tapis ierakstu studijā “Wiktorijas skaņu ieraksti” Liepājā 2020. gada vasarā. Janas Egles dziesmu ierakstus atbalsta Austras biedrība, festivāls “Vārti”, Liepājas Kultūras pārvalde, Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Klātienē koncertā ieeja tikai ar ielūgumiem, savukārt interneta tiešraidi nodrošina www.bezrindas.lv, kur ikviens interesents, izvēloties ziedojuma summu (no 3 – 15 Eur) un to apmaksājot, var iegūt piekļuvi koncertam tiešsaistē. Ziedojums nonāks Austras biedrības ziedojumu kontā latviešu dziesminieku tradīcijas pētniecībai, veicināšanai un popularizēšanai.

Rīkotāji aicina koncerta klātienes apmeklētājus būt atbildīgiem, ievērot distanci un roku dezinfekciju, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, lai novērstu epidēmijas izplatību.

Koncertu rīko Austras biedrība un Liepājas radošā telpa “Austras istaba”, atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde. Pasākums tiks filmēts un fotografēts, video un foto materiāli var tikt izmantoti interneta tiešraidē un Austras biedrības pasākumu publicitātes vajadzībām.

Iepriekšējais
Nākamais raksts