musician left musician right
background

Šonedēļ Liepājā dziesminieku festivāls “Austrasdienas”

Jau šajā nedēļas nogalē, no 5. līdz 8. martam, četras dienas norisināsies leģendārās dziesminieces Austras Pumpures iedvesmotais festivāls “Austrasdienas”. Austrasbērni aicina uz četriem koncertiem, kuros skanēs gan pašu radītās autordziesmas, gan Imanta Kalniņa kompozīcijas, gan arī latviešu tautasdziesmas. Ieeja par ziedojumiem.

5. martā pulksten 18.00 pirmo reizi “Austrasdienu” ietvaros notiks Jauno dziesminieku koncerts – konkurss. Mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē ceturtdienas vakarā iepazīsim 16 jaunus talantus un viņu radītās autordziesmas. Koncertā piedalīsies Aleksandrs Kamaldiņš (Ķekavas novada Daugmale), Elīza Znotiņa (Ventspils), Edgars Brakmanis (Rīga), Nora Ķibilda-Kinna (Cēsis), Andris Eglājs (Rīga), Vita Dambe (Rīga), Matīss Vestmanis (Rīga), Silvija Kukle (Jēkabpils), Normunds Frīdmanis (Liepāja), Aigars Kručs (Rīga), Guna Grote-Majore (Salacgrīvas novads), Anrijs Kārkliņš (Saldus novada Ruba), Vladislavs Gusevs (Liepāja), Anna Paula Gruzdiņa (Rūjiena/Liepāja), Mario Morandi (Liepāja) un Kristīne Vertjanova (Amsterdama/Liepāja). Šī koncerta noslēgumā vienam žūrijas izredzētajam tiks galvenā balva – vienas dziesmas audio ieraksts “Wiktorijas” ierakstu studijā. Žūrijā – Maija Kalniņa, Inese Muižniece un Uldis Meļķis. Koncertu vadīs Emīls Dreiblats.

Piektdien, 6. martā, pulksten 18.00 Berči zālē norisināsies Austrasbērnu autordziesmu koncerts, kurā mūs priecēs Arnis Miltiņš, Laine Ligere-Stengrevica, Agita Draguna, Vita Krūmiņa, Eduards Cauna, Agita Kaužēna, Roberts Dinters, Jana Egle, Jānis Rūcis, Zanda Štrausa, Maija Kalniņa, Kristīne Locika, Uldis Ozols un citi Austrasbērni. Tā kā Austrasbērni ir neskaitāma vienība, koncerta norises laikā var tikt veiktas izmaiņas programmā, jo ar savām autordziesmām piedalīties ir gaidīts ikviens Austrasbērns. Koncertu vadīs Arnis Miltiņš.

Sekojot Austras Pumpures vēlējumam atjaunot viņas savulaik dziedātās koncertprogrammas, šogad Austrasbērni, gatavojoties “Austrasdienām”, kopīgi restaurējuši Imanta Kalniņa IV koncertprogrammu, ko klausītāju vērtējumam sniegs sestdien, 7. martā, pulksten 17.00, Berči zālē. Koncertā piedalīsies vairāk kā 30 Austrasbērnu no Liepājas un Rīgas. Gan kopkorī, gan solo izpildījumos skanēs tādas dziesmas kā “Nu visas mīlestības”, “Es visas domas”, “Tāpat vien”, “Rūķīšu dziesma Guliveram”, “Mīlestība ir tuvu jau”, “Sniegbaltīte”, “Katedrāle” un daudzas citas. Koncertprogrammas sagatavošanu Liepājā vada Simona Rača un Jānis Rūcis. Koncertu vadīs Vita Krūmiņa.

Savukārt svētdien, 8. martā, pulksten 13.00 klausītāji mīļi aicināti uz sadziedāšanos Tautasdziesmu koncertā folkloras centrā “Namīns”. Šajā koncertā Austrasbērni dalīsies ar sev tuvākajām latviešu tautasdziesmām – ik gadu tā ir skaista un sirsnīga sadziedāšanās dziesminieku festivāla “Austrasdienas” noslēgumā. “Namīnā” muzicēs arī Rovenas Palkavnieces vadītais ģitāristu pulciņš, kā arī gaidāms etno kompānijas “Zeidi” muzikāls sveiciens un citi radoši pārsteigumi. Koncertu vadīs Vita Krūmiņa un Inese Muižniece.

“Austrasdienas” ik gadu tradicionāli notiek marta sākumā, kad tiek atzīmēta Austras vārda diena. Vispirms notiek koncerti Liepājā, tad Rīgā un nereti arī citviet Latvijā. Austra Pumpure aicināja šos koncertus dēvēt par dziesminieku festivālu, kurā satiekas līdzīgi domājošie un dziesmās jūtošie. Sapulcējas Austrasbērni un domubiedri no visas Latvijas – tie, kuriem ir iespēja būt klātesošiem. Katrs atved savas dziesmas, stāstus un domas, un dalās satikšanās priekā.

Koncertos ieeja par ziedojumiem Austras biedrībai Austras Pumpures nepublicēto audio ierakstu izdošanai CD.

Dziesminieku festivālu “Austrasdienas” Liepājā rīko Austras biedrība, radošā telpa “Austras istaba”, atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, mākslas galerija “Romas dārzs”, Rietumu Radio un Kultūras nams “Wiktorija”.

Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākumu publicitātei (internetā sociālajos tīklos, medijos un citviet) un Austras biedrības reklāmas materiālos.

Iepriekšējais
Nākamais raksts