musician left musician right
background

Notiks Gunta Veilanda mūzikas albuma “Sidraba ābele” prezentācijas koncerts Liepājā

Liepājnieks, mūziķis Guntis Veilands kopā ar dziedātāju Leldi Ritenieci izdod mūzikas albumu “Sidraba ābele” un aicina uz diska prezentācijas koncertu sestdien, 21. janvārī, pulksten 19.00 kafejnīcā “Roma cafe”, Liepājā, Romas dārzā, Zivju ielā 3. Ieeja bez maksas.

Guntis Veilands savā radošajā karjerā piedalījies neskaitāmos mūzikas projektos dažādos mūzikas žanros, taču šobrīd mūziķis pievērsies “singer-songwriter” jeb dziesminieku tradīcijai un izdod savu pirmo mūzikas albumu “Sidraba ābele”. Visas mūzikas albumā iekļautās dziesmas ir latviešu valodā un visu melodiju un vārdu autors ir Guntis Veilands. Albumu veido ne tikai dziesmas, bet arī mūziķa sacerētie un ierunātie teksti – dzejas stāsti. Autors atklāj, ka dziesmās ir vēstījums par latviskām vērtībām, tās rosina pārdomas par mūsu laikmetu pretstatā bijušajam, par vērtību maiņu un to aizstāšanu ar mirklī gaistošām lietām, kā arī par pielāgošanos mūsdienām, nezaudējot pagātnes kontekstu.

Mūzikas albuma ierakstu, kas notika 2016. gadā, Guntis Veilands veidojis kopā ar dziedātāju Leldi Ritenieci, kas ir vadošā balss viņa autordziesmās un ar kuru kopā tiek veidots pamatsastāvs mūziķu apvienībai “Masti”. Visu muzikālo materiālu sagatavojis Guntis Veilands, spēlējot gan ģitāru, gan klavieres, gan akordeonu un saksofonu un veicot arī skaņas apstrādi. Albumam pievienota arī dziesmu tekstu grāmatiņa, kuru papildina gan Agritas Veilandes gleznu reprodukcijas, gan fotogrāfijas. Vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Gints Veilands.

Mūzikas ieraksts tapis ar Austras biedrības un Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursa atbalstu, kas veicinājis latviešu oriģinālmūzikas apzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu.

Iepriekšējais
Nākamais raksts