musician left musician right
background

Silvija Silava un Haralds Sīmanis Adventa mūzikas svētkos Rīgā

Trešajā Adventa svētdienā, 11. decembrī, koncertu ciklā “Adventa mūzikas svētki Rīgā”, uz koncertiem aicina mūziķe Silvija Silava, kura priecēs klausītājus plkst. 14.00 Rīgas Mateja baznīcā (Matīsa ielā 50B), un leģendārā balss – Haralds Sīmanis plkst. 14.30 Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā (Ģertrūdes ielā 8). Ieeja bez maksas.

Rīgas Mateja baznīcā šo svētdien Silvijas Silavas un viņas meitas Sniedzes Prauliņas izpildījumā skanēs Ziemassvētku koncertprogramma ar S.Silavas oriģināldziesmām ģitāras, sintezatora un ērģeļu pavadījumā, bagātinot skanējumu ar Sniedzes flautas spēli. Komponiste klausītājiem sagatavojusi īpašu svētku programmu ar, iespējams, mazāk dzirdētām Ziemassvētku melodijām ar tādu dzejnieku vārdiem kā Jānis Poruks, Austra Dāle, Valda Moora, Anda Līce, Kornēlija Apškrūma un citi. Gaidāms arī kāds pirmatskaņojums – S.Silavas dziesma ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Lai arī koncertprogramma pārsvarā balstīsies uz S.Silavas veidotajām kompozīcijām, skanēs arī dažas citas komponistei tuvas un mīļas Ziemassvētku dziesmas. “Vēlos, lai cilvēki atiet no negācijām un ļaujas mūzikai, un lai domas, kas rodas, ir gaišas. Aicinu baudīt Ziemassvētkus un visu to, kas ar to saistīts”, stāsta S.Silava.

Savukārt Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā skanēs varenā Haralda Sīmaņa balss gan ģitāras, gan ērģeļu pavadījumā. Haralds Sīmanis, leģendārais dziesminieks, vedīs sveicienus no Gaiziņa, priecējot klausītājus ar publikas iemīļotajām un Adventa laikam saskanīgajām viņa autordziesmām, kas aicina uz pārdomām un vērtību pārvērtēšanu sevī mijiedarbībā ar apkārtējo pasauli.

Adventa mūzikas svētki Rīgā notiek jau piekto gadu, tādējādi kļūstot par skaistu tradīciju dziesminieku mūzikas cienītājiem. Koncerti notiek katru Adventa svētdienu no 27. novembra līdz 18. decembrim un šogad tos sniedz dziesminieki – Laura Bicāne, Ieva Akuratere, Goran Gora, Kārlis Kazāks, Silvija Silava un Haralds Sīmanis. Kopīgā koncertā mūziķi vienosies Adventa mūzikas svētku noslēgumā 18. decembrī, plkst. 14.00, Rīgas Lutera baznīcā (Torņakalna ielā 5).

Adventa mūzikas svētki Rīgā klausītājiem pieejami bez ieejas maksas. Koncertus rīko Austras biedrība, atbalsta Rīgas dome un pasākumu norises vietas. Koncertu idejas autore un producente – Signe Sniedze.

Iepriekšējais
Nākamais raksts