musician left musician right
background

Festivāls “BILDES” ar 8 koncertiem un 3 izstādēm atzīmēs 30. jubileju

Piedāvājot astoņus dažādu žanru koncertus un trīs izstādes, 30. jubilejas gadu šoruden atzīmēs senākais mūzikas un mākslas festivāls Latvijā — “BILDES”.

Septembris iezīmējas kā “BILŽU” mākslas mēnesis. Jau mēneša vidū tirdzniecības centros “Spice” un “Spice Home” tika atklāta “BILŽU” retrospektīvā izstāde, kurā apskatāmi aizvadīto gadu festivāla dalībnieku darbi no izstādēm “Čemodānu parāde”, “Pogas un podziņas”, “Ciparu un burtu spēles”, “Mandalas” u.c. No 30. septembra Līvu laukumā apskatāma vides izstāde “BILŽU sēta PILSĒTĀ”. Savukārt, kinoteātrī “Splendid Palace” septembra beigās būs redzama liepājnieka, visu “BILŽU” logotipu autora, mākslinieka Ulda Baltuta izstāde “BILŽU LOGOTIPI 1985—2015”.

Festivāla koncerti notiks mūzikas klubā “Kaļķu vārti” un Rīgas Kongresu namā laikā no 21. oktobra līdz 29. novembrim. Mūzikas cienītājus tradicionāli priecēs folkmūziķi, jaunie dziesminieki, kā arī pašmāju blūza un džeza mūziķi. Uz “BILŽU” skatuves būs iespēja vērot arī jaunos mūzikas censoņus un festivāla veterānus. Neizpaliks arī radošo personību uzstāšanās un koncerts pašiem mazākajiem, kurā piedalīsies daudzi Latvijā populāri bērnu muzikālie kolektīvi. Jāpiebilst, ka īpašs būs koncerts “Ielūdz BILŽU mūziķi un viņu bērni”, kurā uz skatuves kāps arī mūziķu atvases, kuras kopā ar vecākiem augušas festivālā “BILDES” — sākot ar pirmajiem nedrošiem solīšiem līdz pat nopietni vērā ņemamiem muzikālajiem sasniegumiem. Katram no viņiem ir savs stāsts, kas veidojies festivāla nometnēs, koncertos un aizskatuvē. Šogad mūziķi un viņu bērni kāps uz skatuves kopā.

Šobrīd turpinās Jauno grupu un Jauno dziesminieku atlase festivāla koncertiem.Par godu 30 gadu jubilejai tiks izdots mākslas albums ar festivāla dalībnieku mākslas darbiem.

Festivāla ietvaros tiks prezentēts “BILŽU” himnas “Tikai tā!” tekstu autora Guntara Rača jaunais dzejoļu krājums.

Festivālu atbalsta:
Rīgas Dome, sadarbības partneri: Laima, T/C Spice, Skaties.lv, PATA kokmateriāli, Krāsu serviss, Laba sēta.lv, informatīvie atbalstītāji: TVNET, Apollo, Radio SWH, Santa, TV24, Chaula.lv, Diena, Dienas Bizness, 1188, Inbox.lv, Rīgas Apriņķa avīze, Pilsēta24.lv, LETA u.c.

Iepriekšējais
Nākamais raksts