musician left musician right
background

Barikādes pieminēs ar Skujenieka dzeju, Goran Goras dziesmām un atmiņu stāstiem

20. janvārī plkst. 18.00 Rīgas Domā notiks viens no Barikāžu atcerei veltīts koncerts “Klātbūtne”, kurā skanēs Goran Goras koncertprogramma “Mosties”, dzejnieka Knuta Skujenieka dzeja un video projekcijās atklāsies Barikāžu dalībnieku portreti un ģimeņu stāsti.

Koncertā skanēs viena no 30 000 barikāžu dalībnieka, dzīves pieredzes bagāta dzejnieka Knuta Skujenieka dzeja, kurā ietverts Mordovijas lēģeros dzejnieka izlolotais sapnis par Latvijas neatkarību. Skujenieka dzeja ir emocionāli piesātināta un intelektuāli spēcīga, ļaujot dzejas tēlos iedziļināties ar prātu un sirdi. Tas ir galvenais arguments, kāpēc Knuta Skujenieka dzejas rindas rosinājušas mūziķi Goran Goru rakstīt mūziku ar šī dzejnieka vārdiem.

“Dzeja, kas skanēs koncertuzvedumā Rīgas Domā, atgādina par vērtībām, kas šodien mūsu ikdienā nereti palikušas ārpus mūsu tik steidzīgā un pārlieku pragmatiskā dzīves ritma. Knuta Skujenieka dzeja ir kā atgādinājums, barikādes dvēselei, kas pirmkārt katram jāizcīna pašam ar sevi,” raksturojot koncerta koncepciju, saka tā režisore Ilona Brūvere.

Kopā ar aktieriem Mārtiņu Vilsonu, Andri Buli, Egilu Melbārdi un Ģirtu Liuziniku koncertā izskanēs dzejas kompozīcija Barikāžu laika atcerei, kas tapusi sadarbībā ar video operatoru Gunti Lēmani, kurš veidojis vairāk nekā divsimt Barikāžu dalībnieku portretus ar ģimenēm, bērniem un mazbērniem. Šie video stāsti koncerta laikā video projekcijās būs redzami Rīgas Domā.

“Barikādes man nenozīmē laika nogriezni, es tolaik vēl biju bērns, Barikādes ir kā atgādinājums par tā laika notikumiem katram no mums par to, kas dzīvē svarīgs, kas padarīts un kas vēl darāms. Tas ir kā atskaites punkts apziņai par šodienas ideāliem, lietām, kas man svarīgas un jautājums par to, cik esam vienoti,” koncertprogrammu raksturo mūziķis Goran Gora.

Koncertu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju un Rīgas Doma pārvaldi.

Ieeja koncertā bez maksas.

Iepriekšējais
Nākamais raksts