musician left musician right
background

Postfolkloras festivāls “Gaviles” 2014

2014. gada 10. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā (Kaļķu ielā 1) jau trešo gadu pēc kārtas pavasari ieskandinās postfolkloras festivāls „Gaviles”. Festivāla rīkotāji vēlas popularizēt postfolkloras žanru, ļaujot tautas mantojumam mūsdienīgās interpretācijās dzīvot arī šodien. 

Festivāla „Gaviles” pirmsākumi meklējami 2012. gadā, kad Linda Zonne – Zumberga sadarbībā ar tobrīd vadīto postfolkloras grupu „Vecpilsētas Dziedātāji” un RTU Studentu klubu radīja pasākumu, kurā pulcēt dažādus postfolkloras kolektīvus. Festivāls veidots ar nolūku parādīt klausītājiem, ka tautas mantojums neparastās apdarēs un folkloras iedvesmotās oriģinālkompozīcijās ir aktuāls un dzīvotspējīgs arī mūsdienās.<

Šogad festivālā vienkopus būs dzirdamas jauniešu postfolkloras grupas – „Vecpilsētas Dziedātāji”, „Zari”, „Dārdi” un „Rikši”. Pasākums solās būt bagātīgs un raibs, jo katrs kolektīvs, lai gan pārstāv vienu muzikālo žanru – postfolkloru, to izprot atšķirīgi. Vieniem postfolklora nozīmē latviešu tautasdziesmas mūsdienīgās apdarēs, bet citiem – tautas gara bagātību iedvesmotas oriģināldziesmas. Katrai grupai raksturīgs arī savs unikāls muzikālais rokraksts – kādam tā ir lustīga mūzika, kas aicina lēkt līdzi, bet kādam citam – meditatīvs un apcerīgā noskaņā ievedošs skanējums. Grupas izmanto ne tikai visdažādākos tautas mūzikas instrumentus, bet arī eksperimentē ar elektroniskiem skaņu rīkiem. Lai arī kāda būtu katras grupas izpratne par žanru, visus vieno latviskā mantojuma un mūzikas mīlestība, kā arī vēlme mūsdienu cilvēkam likt apstāties un vismaz uz mirkli izbaudīt mūziku, kuras pirmsākumi meklējami tālā senatnē.

Pasākumu krāsaināku veidos arī īpašie viesi – Zane Šmite, Juris Kaukulis, Ilga Reizniece ar folkloras kopu „Vārpas”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Informatīvi atbalsta Austras biedrība.

Iepriekšējais
Nākamais raksts