musician left musician right
background

Dziesmu vakarā Vilnis Punka

2013. gada 31. oktobrī, ceturtdien, plkst. 19.00 Latvijas 1. rokkafejnīcas „Reiterna nams”, Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4 pagrabstāva mājīgajā zālē būs iespēja dzirdēt un iepazīt dziesminieku Vilni Punku, komponistu, kura radītās dziesmas izpildījuši tādi sabiedrībā pazīstami mākslinieki kā Andris Daņiļenko, Margarita Vilcāne, Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks un Ingus Pētersons.

Bērnībā Vilnis Punka vēlējās kļūt par astronomu, jo debesis šķita noslēpumainākas nekā zeme, taču kļuva par elektromontieri. Vilnim, tāpat kā daudziem dziesminiekiem, profesija ir ikdiena, bet dziesma – dvēsele. Pirmo dziesmu Vilnis sarakstījis 1983. gadā, kad viņu iedvesmoja apkārtējā daba – taiga un Urālu kalni, toreizējā īslaicīgā darba un dzīvesvieta. Divdesmit gadu laikā radusies jau krietni liela dziesmu lāde ar dažādu dzejnieku (P. Jurciņa, A. Auziņa, N. Kalnas, S. Kaldupes, R. Losānes, V. Belševicas, K. Apškrūmas u. c.) tekstiem. 2003. gadā Vilnis radījis arī 12 dziesmu ciklu ar M. Ļermontova un A. Puškina dzeju latviešu dzejnieku atdzejojumos.

Lai arī muzikālo izglītību Vilnis ieguvis, mācoties čellu un klavieres, šobrīd viņa instruments ir ģitāra, kuru, kā pats saka, fanātiski apguvis pašmācības ceļā. Dzirdot un redzot Viļņa ģitārspēli, šo pozitīvo fanātismu var sajust un saprast. Viņa repertuārā ir dziesmas gan ar džezisku piesitienu, gan balādes, romances, reliģioza satura un pat kora dziesmas.

Vilnis saka: “Dziesminieki jebkurā tautā un laikos ir bijuši kā savas tautas gara mantas sargātāji, tautas un savu personīgo sāpju vai prieka paudēji, un es domāju, ka arī šajā laikā tas ir tikpat aktuāli, un, šķiet, ka būs visu laiku, kamēr pastāvēs dzīvība uz zemes. Ar savu mūziku es vēlos, lai pasaule kaut drusku kļūtu labāka, ja vien tas ir iespējams.”

Dziesmu vakaru organizatori priecāsies par Jūsu ziedojumiem turpmākai Dziesmu vakaru sekmīgai norisei. Ziedot ir iespējams iemetot savu artavu, cik nu kurš var atļauties, speciāli apzīmētā ziedojumu kastītē pie ieejas koncerta norises vietā. Jūsu ziedojumi tiks izmantoti mūziķu un organizatoru ceļa izdevumu segšanai, poligrāfiskās produkcijas izgatavošanai un apskaņošanas kvalitātes uzlabošanai.

Dziesmu vakari notiek katru otro ceturtdienu Latvijas 1. rokkafejnīcas „Reiterna nams” (Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4) Rokkafejnīcas saimnieki un darbinieki būs parūpējušies par atbilstošu atmosfēru un jau otro sezonu ceturtdienas izsludinātas par Vīna vakariem, kur papildus jau ierastajai smaržīgajai tējai un kafijai iespējams baudīt arī īpašus vīnus un atbilstošas uzkodas.

Dziesmu vakarus rīko Latvijas Mūzikas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas 1. rokkafejnīcu. Informatīvi atbalsta Austras biedrība (www.austrasbiedriba.lv) un Vislatvijas Dziesminieku Saiets.

Iepriekšējais
Nākamais raksts