musician left musician right
background

Dzied Anta Eņģele

Svētdien, 24. martā plkst. 15.00 pēc dievkalpojuma uz koncertu Allažu luterāņu baznīcā aicina dziesminiece Anta Eņģele.

Anta pirmo reizi uz skatuves kāpa kopā ar dziesminieci Austru Pumpuri, drīz pēc tam sekoja arī uzstāšanās 1987. gadā Jelgavā studentu folkmūzikas festivālā, kurā Anta ar savu samtaino balss tembru, degsmi un spēju pasniegt katru dziesmu kā mākslas darbu iekaroja klausītāju sirdis.

Rīgas Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā Māra Eņģele vēsta, ka Liepājas pusē ir nostāsts par Eņģeļa uzvārda rašanos. “Kad zemniekiem deva vārdus, tad par vienu teica, ka viņš dzied tā kā eņģelis. Tā radās šis uzvārds,” saka viņa. Kaut gan pati Anta saka: “Es esmu tikai cilvēks, neesmu nekāds eņģelis.”

Antas Eņģeles koncerti vienmēr ir pilni pārsteigumu, jo viņas repertuārs ir ļoti plašs, sākot no tautasdziesmām līdz roka klasikai. Antas koncertos katrs var atrast kaut ko tieši sev. Anta ir dzimusi ugunīgā zirga gadā, un tas arī raksturo viņas ugunīgo dvēseli, kas jūtama arī viņas dziesmās.

Šobrīd Anta aktīvi darbojas teātra klubā-restorānā „Austrumu robeža” Rīgā, kur piedalās muzikālās izrādēs (“Salidojums” un citas), kā arī veido solokoncertu programmas (“Krievu romanču vakars”, “Mana sirds”, „Былые
радости
”). Dziesminieci šobrīd varam redzēt arī Jaunā Rīgas Teātra izrādē „Amizants gadījums”. Ģitāras pavadījumā Antai ir gan pašas sacerēti darbi, gan senas krievu romances, Imanta Kalniņa dziesmas, latviešu ziņģes un tautasdziesmas.

Dziesminiece regulāri piedalās festivāla “Bildes” rīkotajos folkmūzikas koncertos, kā arī citos dziesminieku festivālos. 2000. gadā kopā ar Zani Šmiti un Ilzi Grunti dziesminiece ierakstīja albumu “Rīsa zvejnieki”, kur dzirdamas viņas meditatīvās dziesmas, kā arī tautasdziesmu cikls pašu veiktā oriģinālajā apdarē. Savukārt 2010. gadā dziesminiece kopā ar ģitāristu Ivaru Hermani izdeva jaunu albumu „Krievu romanču vakars”.

Šajā koncertu ciklā Allažu baznīcā jau viesojušies tādi dziesminieki kā Kaspars Dimiters (24.02.), Sintija Grava (27.01) un Haralds Sīmanis (23.12.), bet marta nogalē 24. martā uz savu koncertu aicina Anta Eņģele.

Projekts tiek īstenots Siguldas novadā sadarbojoties Allažu Tautas namam, Allažu  luteriskās baznīcas draudzei un Austras biedrībai (www.austrasbiedriba.lv), mērķtiecīgi iesaistot Latvijā jau zināmus un jaunus dziesminiekus.

Allažu luterāņu baznīca ir unikāls arhitektūras piemineklis. Tā celta 1926. gadā pēc arhitekta P.Kundziņa projekta, baznīcas apdarē izmantots Allažu šūnakmens.

Pateicoties Siguldas novada pašvaldības atbalstam ieeja koncertā bez maksas.

Koncerti – latviešu dziesminieku tikšanās ar klausītājiem – notiks katra mēneša ceturtajā svētdienā pēc dievkalpojuma ciklā no „Ziemassvētkiem līdz vasarsvētkiem” Allažu ev. luteriskajā baznīcā, Siguldas novadā,  Allažu pagasta Stīveros.

Iepriekšējais
Nākamais raksts