musician left musician right
background

Rīgas svētku TRUBADŪRU TURNĪRS

Doma dārzā 18. augustā no plkst.16.00 līdz 19.00 šogad pulcēsies dziesminieki no Hanzas savienības pilsētām Latvijā, kas svētku laikā iejutīsies trubadūru lomās un piedalīsies TRUBADŪRU TURNĪRĀ par skaistāko mīlas dziesmu.

Tautas dziesminieku tradīcijas pirmsākums meklējams vēl divpadsmitajā gadsimtā. Gallu un britu kultūrā, Skotijā un Velsā parādās pirmās balādes, kas vienkāršās melodijās stāsta par cilvēku, valdnieku un tautas likteņiem, kas bieži vien vairāk atgādina dziedošas dzejas rindas, nevis muzikālus skaņdarbus.
Romantisma laikmetā, kad gaisā virmo poēzijas gars, bardu sacerētās melodijas un teksti kļūst personiskāki.

Tautā tik iemīļoto dziesminieku dzejas rindas vairs neslavina valdniekus, bet kļūst par ironiskām ainiņām iz dzīves, kas gūst plašu atzinību visos sabiedrības slāņos. Ceļojošie dziesminieki atskaņo ne tikai pašu sacerētus balādiskus skaņdarbus, bet izvēlas savam repertuāram arī tautā iemīļotas melodijas, interpretējot tās ģitāras pavadījumā.

Arī mūsdienās ar vien lielāku popularitāti iegūst dziesmu autori, kas paši ģitāras pavadījumā izpilda savas dziesmas, rodot tiešu saikni uz klausītāju sirdīm. Tās ir dziesmas, kurām lielu nozīmi piešķir dziesmu teksti, aizskarot smalkākās dvēseles stīgas. Tās ir dziesmas par patiesu mīlestību un tās izpausmēm.

Rīgas svētku TRUBADŪRU TURNĪRU – koncertu vadīs Juris Hiršs. Viņam palīdzēs Rīgas jaunkundzes no viduslaikiem – trubadūru mūzas. Turnīrā piedalīsies dziesminieki no astoņām Hanzas pilsētām: Druvis Andriksons no Kokneses, Ingus Ulmanis no Limbažiem, Valdis Atāls no Cēsīm, Mārtiņš Liepa no Valmieras, Kārlis Kazāks no Straupes, Roberts Pētersons no Ventspils, Haralds Sīmanis no Kuldīgas un Uldis Kākulis no Rīgas. TRUBADŪRU TURNĪRA noslēgumā tiks nominēta SKAISTĀKĀ MĪLAS DZIESMA, kas saņems augstāko Rīgas jaunkundžu un klausītāju vērtējumu. Arī Tu vari piedalīties vērtēšanā! HANZAS PILSĒTU TRUBADŪRU TURNĪRA PROGRAMMA Plkst.16.00 Turnīra svinīga atklāšana. Plkst.16.10 Turnīru atklāj Rīgas pārstāvis Uldis Kākulis Plkst.16.30 uzstājas koknesietis Druvis Andriksons Plkst.16.50 uzstājas limbažnieks Ingus Ulmanis Plkst.17.10 uzstājas cēsnieks Valdis Atāls Plkst.17.30 Valmieras pārstāvis Mārtiņš Liepa Plkst.17.50 Straupes pārstāvis Kārlis Kazāks Plkst.18.10 Ventspils pārstāvis Roberts Pētersons Plkst.18.30 Kuldīgas pārstāvis Haralds Sīmanis Plkst.18.50 Turnīra uzvarētāju apbalvošana un noslēgums.

Pasākumu organizē Austras biedrība

Iepriekšējais
Nākamais raksts