musician left musician right
background

Dziesmu vakarā grupa “Jumis” ar Imanta Kalniņa dziesmām

Vislatvijas Dziesminieku Saieta 2012 organizatori aicina uz saieta ieskaņas dziesmu vakaru Teātra bārā trešdien, 22. februārī plkst. 20.00, kad tur viesosies grupa „Jumis”. Programmā Imanta Kalniņa dziesmas un tautasdziesmas, kā arī foto un video mirkļi no pagājušā gadā ekosaimniecībā „Lielkrūzes” notikušā Vislatvijas Dziesminieku Saieta 2011.

Grupas „Jumis” sastāvā ir četri dalībnieki: Biruta Mežatuča (balss), Krista Strupiša (balss, vijole), Guntars Gritāns (balss, flauta, ģitāra) un Rolands Naglis (balss, ģitāra). Imanta Kalniņa dziesmas un tautasdziesmas ir tās, kas šīs četras personības vieno jau 22 gadus, kopš grupas dibināšanas Viļānos.

Grupas dalībnieki, Guntars un Krista, absolvējuši Latvijas Mūzikas akadēmiju, Rolands Rēzeknes universitāti, bet Biruta beigusi Daugavpils universitātē vokālās mūzikas specialitāti un šogad debitē Latvijas Nacionālajā operā.

Bet stāsts šoreiz nebūs par mūzikas teorijas terminiem. Tas būs stāsts, kā saka Guntars, „no visas sirds un tieši jums”.

Tradicionālajā izpratnē grupa nav dziesminieki, un tajā pašā laikā robežas izzūd, jo dziesmās ir saturs un izpildījumā attieksme. Grupa „Jumis” līdzīgi kā austrasbērni pieder pie ImKas subkultūras, kas ir tāda cilvēku kopa, kura nevar ilgi nedzirdēt, nedziedāt, nespēlēt ImKu. Esot vienatnē, brīžos, kad dvēsele runā skaidri saprotamā valodā, šādiem cilvēkiem neviļus prātā ieskanas: „Kā dāvana, kā brīnums tās karstā smarža plūst, un manai zemes sirdij visapkārt ledus kūst…”
Visi grupas dalībnieki, sirsnīgi un smaidu mīloši cilvēki, nāk no Viļāniem, lai gan šobrīd ¾ no grupas jau dzīvo Rīgā. Grupas vadītājs un kopā saucējs ir rīdzinieks Guntars, kurš iztaujāts atzīstas, ka viņa dziesminieku top 3 ir Austra Pumpure, Arnis Miltiņš un Anta Eņģele. Arī Guntars grupā strādā pie attieksmes pret tekstu, pie labas dikcijas, ritma un balsu saskaņas. Grupas „Jumis” dziesmu vakars ir viena no izdevībām dzirdēt gan zināmās, gan retāk dzirdētās Imanta Kalniņa dziesmas daudzbalsīgā skanējumā. Grupas dalībnieki atzīst, ka „ir prieks, ja izdodas maksimāli tuvu izdziedāt to ģeniālo, ko radījis Imants Kalniņš”.

Grupa „Jumis” uzstājusies ne tikai Latvijā, bet koncertējusi arī Francijā un Ungārijā. Grupa piedalījusies Imantdienās un citos festivālos un konkursos, kā arī veidojuši savus koncertus visbiežāk gan ārpus Rīgas. 2011. gada augustā grupa „Jumis” piedalījās arī Vislatvijas Dziesminieku Saietā Jaunpiebalgas ekosaimniecībā „Lielkrūzes”, kur vadīja neaizmirstamu nakts sadziedāšanos.

Ieeja par ziedojumiem.

Dziesmu vakari – latviešu dziesminieku tikšanās ar klausītājiem – notiek katru otro trešdienu plkst. 20.00 Teātra bāra (Lāčplēša ielā 26) jaunajā zālē.

Dziesmu vakarus rīko Teātra bārs sadarbībā ar Latvijas Mūzikas atbalsta fondu. Informatīvi atbalsta Austras biedrība.

Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2012 notiks no 10. – 12. augustam Jaunpiebalgas ekosaimniecībā „Lielkrūzes”. Biļetes no 22. februāra varēs iegādāties www.bilesuparadize.lv .

Afišas veidotājs: Jānis Šēlis.

Iepriekšējais
Nākamais raksts