musician left musician right
background

Ieva Akuratere un “Lidojošais paklājs” Vecpiebalgā

Ceturtdien, 16. jūnijā plkst. 20.00 Vecpiebalgas restorānā „Ūdensroze” sezonas noslēguma dziesmu vakarā kopā ar dziesminieci Ievu Akurateri un grupu „Lidojošais paklājs” notiks ielīgošana. Dziesmu vakarus kopīgi rīko Austras biedrība, Ūdensroze un Vislatvijas Dziesminieku Saiets.

Visiem labi pazīstamā dziesminiece Ieva Akuratere dziedāt un ģitāru spēlēt sākusi H. Sīmaņa ierakstu ietekmē. Paralēli darbībai rokmūzikā un popmūzikā, I. Akuratere uzstājas arī kā dziesminiece. Viņa piedalījās arī Jura Vilcāna organizētajā Pirmajā Latvijas folkmūzikas festivālā Jelgavā, kur ieguva pirmo vietu.
Andris Bergmanis 1986. gadā rakstīja: „No visiem koncerta dalībniekiem bez Austras Pumpures Ieva bija vienīgā, kura pratusi radīt tēlu. Nekļūdama bezgaumīgi familiāra, viņa radīja klausītājos iespaidu, ka tieši no viņiem nākusi, ka ir tieši tāda pati kā mēs visi, tikai uzdrošinājusies, lai arī mazliet samulsusi, viņa nokļuvusi uz skatuves un dzied. Dzied tā, kā katrs varētu. Man šķiet, ka tas folkmūzikai ir ļoti būtiski – radīt nepastarpinātības sajūtu, radīt tēlu tā, lai nevar pamanīt, ka izpildītājs rūpīgi domājis gan par apģērbu, gan savu uzvedību uz skatuves. Iespējams, ka es kļūdos. Iespējams, ka Ievai Akuraterei tas nāk dabiski, spontāni, bez „piestrādāšanas”.

2003. gadā dziesminiece sāka radošu sadarbību ar ģitāristi, komponisti un aranžētāju Ilzi Grunti. Izveidojās grupa „Lidojošais paklājs”, kuras kodols ir Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Matīss Akuraters un Zane Šmite. Kopā šie mākslinieki veido dažādas akustiskās mūzikas programmas. Repertuārā ir gan I.Akurateres sacerētās dziesmas, gan arī latviešu tautasdziesmu interpretācijas. Īpašu noskaņu rada Ilzes Gruntes smalkā ģitārspēle, Matīsa Akuratera spēlētais indiešu sitaminstruments tabla un brazīļu perkusijas, un, protams, Ievas Akurateres neatkārtojamā balss.

Grupas „Lidojošais paklājs” dziesmas klausāmas internetā: http://ej.uz/v8hc

Ieejas maksa: ziedojumi pēc katra sajūtām un iespējām
Papildus informācija un galdiņu rezervēšana:
Tel. 27787588

Iepriekšējais
Nākamais raksts