musician left musician right
background

Dziesmu vakarā Zane Aišpure un Rūta Ķergalve

Trešdien, 9. februārī, plkst. 18 dziesmu vakarā Saules muzejā (Kungu ielā 1, ieeja no Rātslaukuma) uzstāsies divas spilgtas jaunās paaudzes dziesminieces no Kuldīgas – Zane Aišpure un Rūta Ķergalve, kurām instrumentāli un vokāli līdzēs Armands Aleksandravičus.

Pateicoties netradicionālai mūzikas izjūtai, meitenes izceļas latviešu dziesminieku vidē ar savu dziesmu spēku, drosmi un tiešumu. Dziesmu tekstus un melodijas Zane un Rūta rada pašas, viena otru papildinot. Rūta uzskata: „Svarīgākais, izpildot dziesmas, ir izdarīt to maksimāli labi.” Abas radoši sadarbojas jau vairāk kā sešus gadus.

Dziesminiecēm tuvas ir gan pašmāju mūziķu, Imanta Kalniņa un Ulda Ozola dziesmas, gan arī ārzemju, piemēram, „The Beatles” vai „PJ Harvey” skaņdarbi. Izpildījuma manierē klausītāji, iespējams, sajutīs līdzību ar grupu „The Cranberries”.

Meitenes piedalījušas dažādos konkursos, tai skaitā, „Do re mi” un „Jaunās zvaigznes”. Ik gadu abas dziesminieces spēlē Tukuma folkmūzikas festivālā „Kurzemītes maliņā” un folkkoncertā Mūzikas un mākslas festivālā „Bildes”. Zane un Rūta arī pašas rīko radošus pasākumus kultūras attīstības centrā „Kūrava” Kuldīgā.

Rūta: „Dziesminieku rakstītajai mūzikai ir raksturīga patiesība, nav komercijas, bet tā ir pilnīgi atklāta un no sirds. Tādam arī īstam dziesminiekam jābūt – īstam un nenopērkamam.”

Dziesmu vakari Saules muzejā no februāra notiek katru trešdienu, un tos sadarbībā ar Saules muzeju rīko Austras biedrība. Tajos piedalās Latvijā pazīstami dziesminieki un jaunie talanti. 16. februārī dziesmu vakarā ar klausītājiem tiksies Maija Kalniņa.

Ieeja par ziedojumiem.

Iepriekšējais
Nākamais raksts