musician left musician right
background

Ziedonis Stutiņš dziesmu vakarā

Šo ceturtdien, 27. janvārī, plkst. 18 dziesmu vakarā Saules muzejā (Kungu ielā 1, ieeja no Rātslaukuma) ar klausītājiem tiksies folkfestivālu organizators, ģitārspēles pedagogs un dziesmu autors Ziedonis Stutiņš.

Ziedonis un ģitāra – tās ir attiecības 36 gadu garumā. Stabilas, mīlošas attiecības, kuras nav spējušas lauzt ne vēji, ne Padomju vara, ne brīvvalsts atdzimšana. Pirmos akordus Ziedonis iemācījies jau pamatskolā, bet nopietnāk ģitārspēli apguvis pie Jāņa Liepiņa „Vadugunīs” Liepājā. Tad sekoja arī mācības Liepājas Em. Melngaiļa Mūzikas vidusskolā. Kopš 1980. gada Ziedonis koncertē kopā ar Austru Pumpuri. Grāmatā „Austra Pumpure – mana un tava” Ziedonis raksta: „Austra māca ne tikai ģitārspēli, bet arī dzīves izpratni. Var to saukt arī par dzīves skolu. Pats esmu mācījies no Austras skatuves kultūru un skatuves izpratni.”

Pirmās dziesmas Ziedonim tapušas jau 70. gadu beigās, viena no tām ir „Sieviete” (pazīstama kā „Mona Liza”), kuru dziesminieks sola izpildīt arī Saules muzeja pagrabiņā. Šobrīd Ziedonis ir autors nu jau apmēram simts dziesmām. Kā saka pats dziesminieks, viņa autorvakari notiek drīzāk reti nekā bieži, tādēļ šim vakaram Saules muzejā viņš gatavo īpašu programmu.

Ziedonis ir dziesminieks, kas savu ikdienu velta cilvēkiem, kas vēlas apgūt ģitārspēli. Viņš ir viens no Latvijas ģitārskolas pamatlicējiem, jo 2004. gadā Ziedonis izveidoja SIA „Stutiņa ģitārspēles studiju”. Šajā studijā Rīgā strādā vairāki ģitārspēles skolotāji, kuri pasniedz ģitārspēles pamatus, klasisko ģitāru, roku, blūzu, elektrisko ģitāru, basu ģitāru, ģitārspēli un dziedāšanu. Šobrīd grāmatnīcu plauktos var atrast arī piecas Ziedoņa sarakstītās grāmatas ģitārspēles apgūšanai.

Paralēli darbam Ziedonis ar prieku vienmēr piedalās Austras Pumpures koncertos, ikgadējos folkfestivālos Tukumā, Rīgā un Jaunpiebalgā, kā arī folkkoncertos Mūzikas un mākslas festivāla „Bildes” ietvaros.

Ziedonis pats ne tikai piedalās, bet arī organizē pasākumus ģitāristiem. Šogad 29. janvārī Tukuma kultūras namā otro gadu pēc kārtas notiks Visas Latvijas ģitāristu festivāls „Tukuma pagale”, bet 26. martā Tukumā, kā ierasts, Ziedonis pulcēs dziesminiekus uz folkmūzikas festivālu „Kurzemītes maliņā”.

Ieeja dziesmu vakarā Saules muzejā par ziedojumiem.
Priecāsimies arī par līdzatnestajiem cepumiem pie tējas tases.

Foto: Dāvis Drazdovskis

Iepriekšējais
Nākamais raksts